Håbo Ridklubb 2016-06-18
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2016-05-18 kl. 02:04
Klass 4 - Dressyr FEI PE Grad 1a - Team Test
Klass 5 - Dressyr FEI PE Grad 1b Team Test
Klass 6 - Dressyr FEI PE Grad 2 Team Test
Klass 7 - Dressyr FEI PE Grad 3 Team Test
Klass 8 - Dressyr FEI PE Grad 4 Team Test

Klass 4 - Dressyr FEI PE Grad 1a - Team Test
1 anmälda, 1 startande, 1 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Emelie Ekberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Anita JohnssonDear Friend 16316370,870
 LaholmsortenDon Henrico - Wolkenstein II1 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr FEI PE Grad 1b Team Test
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Emelie Ekberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Kerstin Larsson EnglundGolden Dream 16916967,600
 Strömsholms RSFDream of Glory - Chagall1 
 
2Eva LundqvistDonnergraf 16716766,800
 Lunds Civila RFDon Fredrico - Hohenstein2 
3Sandra KarlssonVouge E. 164,5164,565,800
 Kungsörs RKChapman (SWB) - Bellini3 
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr FEI PE Grad 2 Team Test
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Emelie Ekberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Maria PrenbornGorgos 21621663,529
 Skånsta RyttareMagini - Krocket1 
 
2Felicia GrimmenhagPurissima ox 21321362,647
 Segersta SREl Amin ox - Etogram ox2 
3Gustav StjernbergBrundams Rabiat 208,5208,561,324
 Örebro FKRobin - King of Troy xx3 
4Arun SondhiSofia Prinsen 196,5196,557,794
 HedemorabygdenSundmin 1870 - Slogum Brun N 22764 
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr FEI PE Grad 3 Team Test
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Emelie Ekberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
 
1Louise EtznerJakobssonZernard 26026068,421
 Wisby RidklubbNew Balance - Lester1 
 
till toppen

Klass 8 - Dressyr FEI PE Grad 4 Team Test
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Emelie Ekberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Lena MalmströmHotdream Que 29229269,524
 Sösdalaortens LQuite Easy - Pontus1 
 
2Christina PeterssonLaredo4s Fyrste 27827866,190
 Älmhult LinnebygdenFurst Heinrich - Friedensfurst2 
3Kristina AlderheimBanjo 26126162,143
 Piteå RKSBocelli - Briar3 
4Helena Seth MaturanaLizz 24424458,095
 Stäketryttarnas HäMazarin - Callaghan4 
 Anna NordinZulu-A    
 Dressage ClubAltivo - Haxixe  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport