Håbo Ridklubb 2016-10-02
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2016-10-02 kl. 17:23
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 2016
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Klass 2.1 - Dressyr Lätt B:3 Lag

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 2016 Preliminär
Sponsor Stigsberg Gård Hästsportbutik
28 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Tävlingsledare: Emelie Ekberg
Domare C: Anna Lauritsen Tesch
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Maria NilssonDorian 218,5218,572,833
 Uppsala DressyrsällskapBellagio (ex Bliksem) - Richfield1 
2Marit FlyhammarEsmee V 20920969,667
 Lejondals RFNumero Uno2 
3Charlotta OlofssonHighup (SWB) 206,5206,568,833
 Roslagens R&KKHighcruiser - Michellino3 
4Felicia LejdbrandtLadykracher 12 204,5204,568,167
 Lejondals RFLaureus - Ferragamo4 
5Astrid AlmkvistZizibanta 20220267,333
 Knivstaortens RKMarlon - Voltaire5 
 
6Isabelle GullikssonAnastasia 198,5198,566,167
 Lurbo RidklubbCampari M - Naturel6 
7Viveka BrolinMarko 19819866,000
 Håbo RidklubbMarsis - Hasans7 
8Sara DolvanderDuracell XC 19519565,000
 Enköpings RKDee Jost Van Dyke - Alcatraz8 
9Jens AroseniusBarclay NG 192,5192,564,167
 Enköpings FRKFavorit Ask - Barrichelo9 
10Zsofia SvegårdhSarcanto 19219264,000
 Säfva RidklubbSir Galanto II - Warkant10 
11Erica NorrbäckSiwek 191,5191,563,833
 Håbo RidklubbOkänd - Okänd11 
12Lena EgerforsAzzero Von Staufen (SWB) 18918963,000
 Lejondals RFHohenstaufen II - Bellini12 
13Gabriella PernlerAzamar 18818862,667
 Uppsala PKPrincipe - Delirio13 
14Wilda AskOtello 186,5186,562,167
 Håbo RidklubbGordian - Cent14 
15Sara BredbergLuiza Sambrina 181,5181,560,500
 Vallentuna RKLaso - Gaitis15 
16Susanne LhådöLicacio 18118160,333
 Sigtunabygdens RFAcacio (ex Acagion) - Turban Rose16 
17William BorggrenLandiamo 17617658,667
 Knivstaortens RKLaudabilis - Andiamo17 
18Cassandra EdlundQuipos 171,5171,557,167
 Håbo RidklubbQalle (SWB) - Bayard18 
19Åsa SjögrenBrownie  0 
 Solna FKTitus Livius - Bluebird  
 Felicia GrimmenhagFabbe    
 Segersta SR   
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Preliminär
40 anmälda, 37 startande, 10 placerade
Tävlingsledare: Emelie Ekberg
Domare C: Ewa C Svensson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Anja LiedströmLucky Miracle 23523571,212
 Uppsala Dressyrsällskap (1)Lucky Point HE (SWB) - Quattro B (SF)1 
2Jenny SöderbergCosenza (56) (SWB) 21921966,364
 Enköpings FRK (1)Don Primero - Maraton2 
3Susanne PetterssonGösslundas Zaurel (SWB) 21921966,364
 Uppsala Dressyrsällskap (1)Blue Hors Zack - Sunny-Boy2 
4Mikaela EllesjöChina Girl 21621665,455
 Uppsala PK (1)Janus - Myrens Wilbur RC 594 
4Isabelle GullikssonAnastasia 21621665,455
 Lurbo Ridklubb (1)Campari M - Naturel4 
4Marie EngströmCalero 21621665,455
 Lotterängs RFCarolus - Lord4 
7Carin EdmanLaphroaig 21521565,152
 Enköpings RK (1)Looping - Miami Springs xx7 
8Jessika CarlssonBlue Nett 214,5214,565,000
 Häggeby SRFBlue Talk xx - Labrador8 
9Jenny JohanssonGolden Edition 212,5212,564,394
 Upplands Bro RFFirst Edition - Ramalgo Z9 
10Sandra WessbergSandy DW 209,5209,563,485
 Säfva Ridklubb (1)Santino 1099 - Diamond Hit 9514210 
 
11Hedvig AroseniusSuztancia MW 20920963,333
 Enköpings FRK (1)Rotspon - Grundstein II11 
12Ida KalmFideli 207,5207,562,879
 Knivstaortens RK (1)Firenze - Cortez12 
13Viveka BrolinMarko 20720762,727
 Håbo RidklubbMarsis - Hasans13 
14Sofia MikkoCoreograph 20420461,818
 Knivstaortens RK (1)Balougraph - Looping14 
15Alva KroonMy Friend (SWB) 202,5202,561,364
 Lurbo Ridklubb (1)Friendship - Troll15 
16Viveca RäimBrooklyn Raym 20220261,212
 Enköpings FRK (1)Hip Hop - Quite Easy16 
16Lena NilssonFantasi 20220261,212
 Lotterängs RFWelt Hit II - Lebensmann16 
18Maria BergströmLincoln SE 200,5200,560,758
 Säfva Ridklubb (1)Levantos II - Neapel18 
18Inger NormanArtus 318 200,5200,560,758
 Enköpings RK (1)A Jungle Prince - Goldschatz18 
20Susanne LhådöLicacio 20020060,606
 Sigtunabygdens RFAcacio (ex Acagion) - Turban Rose20 
21Linda ÖstmanPapillon de Molliens 199,5199,560,455
 Enköpings RK (1)Jaguar d´epic - Julius E21 
22Maja ErikssonBirk 198,5198,560,152
 Jälla HSF (1) 22 
22Martina HagerlindRoyal 198,5198,560,152
 Enköpings RK (1)Okänd - Okänd22 
22Jennica RosanderAgalonka 198,5198,560,152
 Enköpings FRK (1)Paganini - Kimberley22 
25Caroline LindforsSelymes 19619659,394
 Knivstaortens RK (1)2700 Bugac Szikrázó-13 - 2164 Maxim XI-4 (XVI.tm.)25 
26Zsofia SvegårdhSarcanto 194,5194,558,939
 Säfva Ridklubb (1)Sir Galanto II - Warkant26 
27Carina ErikssonZirius (SWB) 19319358,485
 Köpings RKContendro - Bold Irish xx27 
28Unni JirlowEros 192,5192,558,333
 Lurbo Ridklubb (1)Zavall VDL - Rossini28 
29Johanna NybergColette 19119157,879
 Jälla HSF (1)Carano - Magini29 
30Christina NordFinanciera VIII 190,5190,557,727
 Uppsala Dressyrsällskap (1)Tenor IV - Jerjes30 
31William BorggrenLandiamo 19019057,576
 Knivstaortens RK (1)Laudabilis - Andiamo31 
32Helena Ahlqvist GraffAlfons Alfredo 187,5187,556,818
 Uppsala Dressyrsällskap (1)Okänd - Okänd32 
33Lovisa BjernulfCalypso 18518556,061
 Jälla HSF (1)Cortez - Romeo33 
34Frida EngvallJC Fatima 18318355,455
 Uppsala PK (1)Sevillano XLIX - Leo the Lion34 
35Malin WikerSkywalker xx 18118154,848
 Jälla HSF (1)Le Mans xx - Bold Irish xx35 
36Nina BrunstedtRoyal Cartino 173,5173,552,576
 Säfva Ridklubb (1)Cartier - Pomme Royal36 
37Cornelia LjungbergOthello 162,5162,549,242
 Uppsala PK (1)Szkopul - Iceman (ej kval. hingst)37 
 
till toppen

Klass 2.1 - Dressyr Lätt B:3 Lag Preliminär
8 startande lag
Domare C: Ewa C Svensson
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Uppsala DressyrsällskapLag 165,101
  Maria Nilsson
 
   Anja LiedströmLucky Miracle71,212 
   Susanne PetterssonGösslundas Zaurel (SWB)66,364 
   Christina NordFinanciera VIII57,727 
   Helena Ahlqvist GraffAlfons Alfredo56,818 
2Enköpings FRKLag 163,636
  Mia Söderberg
 
   Jenny SöderbergCosenza (56) (SWB)66,364 
   Hedvig AroseniusSuztancia MW63,333 
   Viveca RäimBrooklyn Raym61,212 
   Jennica RosanderAgalonka60,152 
3Enköpings RKLag 162,122
  Heléne Wirdbo
 
   Carin EdmanLaphroaig65,152 
   Inger NormanArtus 31860,758 
   Linda ÖstmanPapillon de Molliens60,455 
   Martina HagerlindRoyal60,152 
4Lurbo RidklubbLag 161,717
  Unni Jirlow
 
   Isabelle GullikssonAnastasia65,455 
   Alva KroonMy Friend (SWB)61,364 
   Unni JirlowEros58,333 
5Knivstaortens RKLag 161,364
  Karin Grönvall
 
   Ida KalmFideli62,879 
   Sofia MikkoCoreograph61,818 
   Caroline LindforsSelymes59,394 
   William BorggrenLandiamo57,576 
6Säfva RidklubbLag 161,061
  Zsofia Svegårdh
 
   Sandra WessbergSandy DW63,485 
   Maria BergströmLincoln SE60,758 
   Zsofia SvegårdhSarcanto58,939 
   Nina BrunstedtRoyal Cartino52,576 
7Jälla HSFLag 158,031
  Veronica Nilsson
 
   Maja ErikssonBirk60,152 
   Johanna NybergColette57,879 
   Lovisa BjernulfCalypso56,061 
   Malin WikerSkywalker xx54,848 
8Uppsala PKLag 156,717
  Linda Bergman
 
   Mikaela EllesjöChina Girl65,455 
   Frida EngvallJC Fatima55,455 
   Cornelia LjungbergOthello49,242 
   Linda BergmanWilson bogibo  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport